Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Drugi dzień dorocznego odpustu wincentiańskiego to Msze święte, wartościowe kazania, procesja z relikwiami i wieczorna Droga Krzyżowa.

Mszy świętej o godz. 10.00 przewodniczył o. Marian Michasiów, który w tym roku głosi do nas Słowo Boże. W Eucharystii wziął także udział ks. Marek Bębenek, proboszcz parafii w Ciernie, który – jak co roku – sprawował ją w intencji naszej jędrzejowskiej wspólnoty.

W samo południe sprawując Mszę św. pogrzebową, pożegnaliśmy wieloletniego furtiana naszego klasztoru – pana Mieczysława Polcikiewicza, który w minioną środę odszedł do Pana. W ostatnim pożegnaniu liczenie wzięli udział ojcowie i bracia cystersi, którzy dotąd każdego dnia współpracowali z panem Mieczysławem i budowali się jego ofiarną służbą i pobożnością.

Wieczornej Mszy św. przewodniczył ks. Wacław Woźnica, niedawno mianowany proboszcz parafii NMP Różańcowej w Nagłowicach. Po Mszy św. odbyła się tradycyjna procesja z relikwiami bł. Wincentego po Alejach.

W godzinie Apelowej licznie zgromadzeni mieszkańcy naszego miasta wzięli udział w Drodze Krzyżowej po Alejach. Przewodniczył jej o. Rafał Ścibiorowski – katecheta i kapelan szpitala.

Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitewnych wydarzeniach zaplanowanych na sobotę. Msze święte będziemy sprawowali w następującym porządku: o godz. 6.30, 7.00 (w kaplicy błogosławionego Wincentego), 11.00 (z obrzędem święceń diakonatu brata Brunona, przewodniczy jej JE. ks. bp Marian Florczyk. Wieczornej Eucharystii i procesji do Kopca Spotkania będzie przewodniczył o. Szymon Hiżycki, opat tyniecki, on tez skieruje do zebranych Słowo Boże. Początek uroczystości o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini