Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Ksiądz biskup Aleh Butkiewicz, ordynariusz diecezji witebskiej na Białorusi, w dniach 13-14 sierpnia przebywał w naszym klasztorze. Swoją obecnością wniósł do naszej wspólnoty wiele radości. Poznał cysterski klasztor i sam zaczerpnął z naszego charyzmatu.

Poza wspólnie spędzonym czasem, poza dobrymi, mądrymi i entuzjastycznymi rozmowami, wielką szczęściem był dla nas fakt celebrowania przez biskupa Aleha Mszy świętej przed relikwiami bł. Wincentego Kadłubka w kaplicy jemu poświęconej. Ufamy, że to spotkanie u grobu bł. Wincentego zaowocuje wzmocnieniem jego kultu i być może zaszczepieniem go także na Białorusi. Warto dodać, że ksiądz Biskup Aleh Butkiewicz jest ordynariuszem rodzinnej diecezji ojca diakona Włodzimierza Łapackiego, mnicha z naszej wspólnoty.

Poniżej kilka fotografii dokumentującej to radosne wydarzenie.

 

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini