Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W liturgiczne wspomnienie św. Klary licznie przybyli pielgrzymi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej modlili się w naszym sanktuarium. „Dokładnie sprzed tego klasztoru na Jasną Górę jest 100 kilometrów, teraz musimy tylko dziękować” – mówił przewodnik pielgrzymki.

Pielgrzymi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej przybyli do Jędrzejowa już w poniedziałek. Zatrzymali się głównie na terenie parafii Świętej Trójcy, ale nocowali i w położonym w naszej parafii „Grocie”. We wtorkowy poranek Mszy św. przy ołtarzu polowym przewodniczył o. Edward Stradomski, opat jędrzejowski. Towarzyszyli mu kapłani – duchowi przewodnicy pielgrzymki. „W tym roku mija 800 lat odkąd Wincenty zapalił przed Najświętszym Sakramentem wieczne światło. Zawsze kiedy pójdziecie do waszego kościoła i zobaczycie wieczną lampkę pamiętajcie o Jędrzejowie i o bł. Wincentym. I módlcie się za jego wstawiennictwem” – mówił podczas powitania opat Edward. Na zakończenie niemal wszyscy pielgrzymi uczcili relikwie Mistrza Wincentego.

Klasztor także i tym razem przygotował dla pielgrzymów obfity posiłek. Serdecznie dziękujemy parafianom za życzliwość względem nas, bowiem z tego, co dostajemy od was, dzielimy się z tymi, którzy do nas przychodzą. Bóg zapłać! Ufamy, że dzięki gościnności, która sama w sobie jest jednym z istotnych elementów życia monastycznego, Boże błogosławieństwo spocznie na naszym klasztorze, na naszych parafianach i na wszystkich mieszkańcach miasta i okolic, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w godne przyjęcie pielgrzymów.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie