Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Blisko 1200 ministrantów wraz z opiekunami wzięło udział w XIV Diecezjalnym Dniu Ministranta, który odbył się w sobotę, 13 września, na terenie naszego archiopactwa.

Organizatorem spotkania był pochodzący z naszej parafii ks. Mariusz Kałka, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza. Na program zjazdu złożyły się: rejestracja i zapisy, zawiązanie wspólnoty, konferencja, przygotowanie liturgiczne i Msza święta, której przewodniczył ks. bp Kazimierz Ryczan, pasterz Kościoła Kieleckiego. W homilii ksiądz Biskup wskazywał na ministrantów, jako na sługi ołtarza, oraz wyliczał płynące z tego konsekwencje. Odniósł się także do postaci bł. Wincentego Kadłubka, którego jubileusz 250-lecia beatyfikacji przeżywamy w tym roku, i postawił go młodym jako wzór w realizacji ich ministranckiego zadania. Na koniec wszyscy ministranci otrzymali błogosławieństwo relikwiami jędrzejowskiego Błogosławionego.

Po Mszy św. zostały ogłoszone wyniki Piłkarskiej Ligii Ministrantów, zwycięzcy otrzymali z rąk księdza Biskupa puchary i dyplomy. Po przerwie obiadowej miał miejsce występ kabaretowy, oraz koncert zespołu Full Power Spirit.

Młodzież w wolnych chwilach mogła wziąć udział w pokazach ratownictwa medycznego, sprzętu wojskowego, skorzystać z bazy gastronomicznej, oraz spróbować swoich sił w wielkoformatowych grach planszowych.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini