Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W ostatnią sobotę w muzyczną podróż po pieknej i urokliwej Hiszpanii zabrał festiwalową publiczność kwartet smyczkowy "Quatuor Europa". Muzyce towarzyszył pokaz slajdów przedstawiający uroki Hiszpanii, jej najważniejsze zabytki i życie codzienne, które słowem opatrzyła Anna Romanowska, skrzypaczka, od 25 lat mieszkająca w Hiszpanii.

Piękno kraju opisywała muzyka, pełna temperamentu, ale nie pozbawiona nostalgii i melancholii. Koncert bardzo spodobał się jędrzejowskiej publiczności, nie obeszło się bez bisów.

W najbliższą sobotę (26 lipca) wielka gratka dla wielbicieli akordeonu. W klasztorze cystersów wystąpi Poznański Kwintet Akordeonowy, który jest jednym z niewielu tego typu zespołów na świecie. Powstał z inicjatywy prof. Henryka Krzemińskiego, wykładowcy klasy akordeonu akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Kwintet posiada bogaty oraz zróżnicowany repertuar, na który składają się transkrypcje wielkich dzieł dawnych mistrzów, muzyka współczesna, opracowania muzyki popularnej, rozrywkowej oraz oryginalne utwory napisane specjalnie na akordeon lub kwintet akordeonowy. Koncert rozpoczyna się o godz. 19.00, wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki poważnej i nie tylko.

Tekst: www.jedrzejowska.net – patron medialny Festiwalu

Zdjęcia – Ewa Adamczyk

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie