Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ulicami klasztornej parafii w Jędrzejowie – podobnie jak w całej Polsce – przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem. Mieszkańcy parafii, mnisi cysterscy oraz przybyli goście poprzez udział w celebracji, dali publiczne świadectwo wiary w realną obecność Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi.

Dziękujemy wszystkim, którzy wyszli na ulice naszego miasta i zamanifestowali wiarę i przynależność do Chrystusowego Kościoła. Modliliśmy się wspólnie, aby Jezus przechodzący pośród naszych domów i miejsc pracy zlał na nie i na nas swoje obfite błogosławieństwo. Przez osiem kolejnych dni po Bożym Ciele zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone z procesją eucharystyczną po alejach. W czwartek, 26 czerwca o godz. 17.00 będziemy sprawowali Msze św. na zakończenie oktawy, oraz ponownie wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Poniżej prezentujemy kilkanaście zdjęć z uroczystości.

(Jednocześnie zachęcamy do współpracy z opactwem w kwestii dokumentacji fotograficznej parafialnych i klasztornych uroczystości, jak również w redagowaniu niniejszej witryny internetowej. Chętnych prosimy o kontakt elektroniczny: fr.bruno.ocist(małpka)gmail.com).

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini