Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Uczestnicy sobotniej gali konkursowej zwiedzili jędrzejowskie opactwo oraz odebrali nagrody. Na konkurs nadesłano 126 prac plastycznych. Jury po długich naradach przyznało 9 nagród głównych, 21 wyróżnień i jedną nagrodę specjalną. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy.

Rok 2014 jest rokiem szczególnym, obchodzimy bowiem 250 rocznicę beatyfikacji bł. Wincentego Kadłubka – Mistrza Kultury Polskiej, autora Chroniki Polonorum, biskupa krakowskiego i cystersa jędrzejowskiego.

Z tego też względu zorganizowano w naszym opactwie I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bł. Wincenty Kadłubek – Mistrz Kultury Polskiej”. Konkurs skierowany był do dzieci szkół podstawowych.

Spośród 126 prac jury przyznało 9 głównych nagród i 21 wyróżnień, oraz nagrodę organizatora.

[Zobacz pełną listę laureatów tutaj]

W minioną sobotę odbyła się Gala konkursowa z wręczeniem nagród. O godz. 13.00 uczestnicy, ich nauczyciele i opiekunowie mogli zwiedzić nasz klasztor, a także obejrzeć wszystkie prace nadesłane na konkurs.

W bardzo rodzinnej i miłej atmosferze odbyło się wręczenie nagród, a po nim poczęstunek i wspólne rozmowy. Laureatom, którzy nie mogli przybyć na tę uroczystość nagrody zostaną wysłane pocztą. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie