Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Procesja z poświęceniem palm, kiermasz charytatywny i koncert pieśni pasyjnych zainaugurowały obchody Wielkiego Tygodnia w naszym opactwie.

W Niedzielę Palmową zakończył się czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego. W tym czasie wierni przez modlitwę, pokutę, uczynki chrześcijańskiej miłości oraz poprzez udział w rekolekcjach wielkopostnych i spowiedź świętą przygotowywali swoje serca do udziału w obchodach najświętszych tajemnic naszej wiary – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, Kościół zainaugurował obchód misterium paschalnego. W tym dniu podczas każdej Mszy św. poświęcano gałązki palmowe na pamiątkę tych, którymi, na krótko przed męką, był witany Jezus podczas swojego wjazdu do Jerozolimy.

palmowa

W naszym kościele przed Mszą św. o godz. 10.00 na placu kościelnym odbyło się poświęcenie palm oraz uroczysta procesja do świątyni. Eucharystii przewodniczył o. Wiesław – proboszcz parafii. Liturgii towarzyszył śpiew Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego.

chór miejski

Po Eucharystii odbył się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu tegoż chóru. Więcej zdjęć TUTAJ. Strona www JCM TUTAJ.

Przez cały dzień w kruchcie trwał charytatywny kiermasz świąteczny przygotowany przez dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na pomoc wielkanocną dla rodzin najuboższych uczniów.

kiermasz

Wieczorem przedstawiciele naszej parafii z o. Proboszczem na czele, wzięli udział w Mszy św. sprawowanej przez bp Mariana Florczyka w kieleckiej katedrze z okazji Światowego Dnia Młodzieży.

SDC13329

Przywieźli oni z Kielc Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia, która będzie towarzyszyła nam w czasie oczekiwania na kanonizację bł. Jana Pawła II zaplanowaną na Niedzielę Miłosierdzia.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie