Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego realizowanego pod hasłem "Błogosławiony Wincenty Kadłubek - Mistrz Kultury Polskiej". Konkurs został objęty szerokim patronatem honorowym, dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Szczegóły na plakacie i do pobrania w pliku pdf.

Dnia 30 czerwca 2015 o godz. 19.00 w kościele polskim w Paryżu, przy ulicy St Honoré 263 bis, pod patronatem Opactwa Cystersów z Jędrzejowa oraz Misji Katolickiej we Francji, odbyło się bardzo ciekawe spotkanie naukowe z osobami zainteresowanymi Mistrzem Wincentym Kadłubkiem.

Czy jestem pokorny? A czym tak naprawdę jest pokora? Nad tą tematyką zastanawiali się licznie zebrani młodzi podczas „Herbatki z aureolą” – cyklicznego spotkania duszpasterstwa młodzieży GÓRA, które odbyło się 19 maja 2015 r. w świetlicy w Brzezinach. Spotkaniu patronował bł. Wincenty Kadłubek.

Należy od nowa pochylić się nad badaniami nad życiem i działalnością bł. Wincentego Kadłubka – to wniosek płynący z obrad konferencji, jaka odbyła się 8 marca br. w jędrzejowskim klasztorze.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini