Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 14 lipca 2019

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:

- w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

W środę na godzinę 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji zmarłych a po nim na msze św. zbiorową za zmarłych.

W najbliższą niedzielę po wszystkich mszach świętych z racji na nieodległe wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, będziemy święcili wszelkie pojazdy. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przekazane na fundusz wpierający zakup pojazdów i środków transportu dla polskich misjonarzy posługujących w krajach misyjnych.

W dniach 5-13 sierpnia będzie miała miejsce kolejna Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszelkie informacje są dostępne na plakatach, natomiast formularz zgłoszeniowy i kartę duchowego uczestnictwa można otrzymać w kancelarii.

Zachęcamy także do udziału w pielgrzymce rowerowej diecezji kieleckiej na Jasną Górę w terminie 20-23 sierpnia. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie zachęca do skorzystania z bezpłatnych dyżurów i porad adwokata i psychologa oraz do udziału w programie korekcyjno-edukacyjnym dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Szczegółowe informacje są dostępne w gablocie ogłoszeniowej i na ulotkach.

Starosta Jędrzejowski za naszym pośrednictwem informuje, że w dniach 18-24 lipca w godzinach od 10.00 do 16.00 na placu przy Starostwie Powiatowym przy ulicy Armii Krajowej 9, będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej.

W naszym klasztorze trwa XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncerty odbywają się we wszystkie soboty lipca i sierpnia o godz. 19.00. Repertuar znajduje się na plakatach i naszej stronie internetowej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W tygodniku Niedziela jest obszerny artykuł na temat odbywających się wiosną i jesienią w naszym klasztorze spotkaniach przy kominku.

Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych, których w tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej: Czesławę Dzięcioł i Romana Parandyka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, a parafianom i gościom wypoczywającym w naszym mieście, Bożej opieki za przyczyną bł. Wincentego.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc

logo vincentianum