Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIV Niedzielę Zwykłą, 9 lipca 2017

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina;

- we wtorek uroczystość św. Benedykta, opata-Patrona Europy,

- w sobotę wspomnienie św. Bonawentury, bp, dK,

Dzisiaj na Jasnej Górze ma miejsce 26-ta Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja, w której uczestniczy też grupa pielgrzymów reprezentująca Terenowe Biuro Radia Maryja przy naszej parafii.

W czwartek 13 lipca zapraszamy Koła Żywego Różańca i wszystkich chętnych parafian na godz.19.30 do naszego sanktuarium na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie.

Z racji przypadającego 24 lipca Państwowego Święta Policji w niedzielę 23 lipca o godz. 12.00 w naszym sanktuarium będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana między innymi w intencji wszystkich pracowników mundurowych i cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, za odpoczywających na emeryturze i za tych, którzy oddali życie pełniąc służbę.

Dnia 25 lipca przypada dowolne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących stąd też w niedzielę 23 lipca na zakończenie Mszy św. będziemy się modlić za kierowców i podróżujących, a po Mszach św. będzie błogosławieństwo wszelkich pojazdów.

Zachęcamy wiernych do udziału w 34-tej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce z Wiślicy na Jasną Górę w dniach od 5 do 13 sierpnia pod hasłem „Z Maryją niesiemy światu Chrystusa”. Zapisy w Wiślicy 5 sierpnia od godz. 14.00 z formularzem zgłoszeniowym z własnej parafii. Informacja na plakacie pielgrzymkowym.

W dniach 16-19 sierpnia br. będzie miała miejsce 5-ta Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej z Kielc przez Wiślicę na Jasną Górę pod hasłem „Idźcie i Głoście”. Do udziału zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, którzy lubią jazdę na rowerze. Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 lipca do 10 sierpnia, a program i kontakt podany jest na plakacie w korytarzu kościoła.

Trwa 23-ci Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w naszym Klasztorze. Koncerty zgodnie z programem odbywać się będą w kolejne soboty lipca i sierpnia o godz. 19.00.

W czasie wakacji troszczmy się o własne bezpieczeństwo, pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

Stowarzyszenie Jędrzejowska Galeria na Szlaku oraz Stowarzyszenie Vincentianum zapraszają do klasztornych piwnic w soboty i niedziele w godzinach od 15.00 do 21.00 na letnie spotkania. W naszych piwnicach będzie można znaleźć chłód, napić się dobrej herbaty i skosztować cysterskich specjałów. Spotkania będą trwały do końca wakacji.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 warsztaty plastyczne baner

logo vincentianum