Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXX Niedzielę Zwykłą, 29 października 2017
 
W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:
- w poniedziałek wspomnienie zmarłych braci, przyjaciół i dobrodziejów zakonu,
- w środę Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele Msze św. w porządku niedzielnym, z jednym wyjątkiem, w kościele nie będzie Sumy. Suma o godz. 12.00 będzie na cmentarzu. W związku z tym o godz. 11.15 na nowym cmentarzu rozpocznie się Nabożeństwo Różańcowe z procesją wypominkową po czym przyjdziemy do ołtarza na starym cmentarzu. Wypominki na cmentarzu grzebalnym będziemy przyjmować od godz. 9.00 do godz.16.00.
- w czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. O godz. 17.30 Różaniec i wypominki za zmarłych. Wypominki na cmentarzu będziemy przyjmować od godz. 9.00 do godz. 16.00.
- w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, bp,
 
W tym tygodniu przypada:
- I-szy czwartek m-ca. Tego dnia przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
- I-szy piątek m-ca. Oddajemy cześć Najśw. Sercu Pana Jezusa. Msze św. będą odprawione w następującym porządku: o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Spowiadamy w czasie wszystkich Mszy św.
- I-sza sobota m-ca. Czcimy Niepokalane Serce NMP.
 
Młodzież klas III-cich gimnazjalnych, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w kolejne niedziele na spotkania zgodnie z naszym programem.
 
Gdzie był Bóg, kiedy cierpiałem? Czyli rozważanie na temat Opatrzności Bożej – to temat wykładu o. Jana, który odbędzie się w najbliższy piątek w piwnicach klasztornych. Początek o godz. 19.00.
- Od najbliższej soboty zapraszamy na nowy cykl wykładów pt. Materia i Duch. Podczas pięciu kolejnych sobót będziemy poznawali historię sztuki na przykładzie malarstwa, rzeźby i architektury obecnych w naszym kościele i klasztorze. Będzie to okazja do lepszego poznania miejsca, w którym się modlimy i duchowych inspiracji, które kryją się w tych murach. Pierwszy wykład pt. Sztuka i religia odbędzie się w sobotę w klasztornych piwnicach o godz. 19.00. Szczegółowy program cyklu jest umieszczony na plakacie i na stronie internetowej.
- Informujemy, że osoby, które brały udział w kursie pisania ikon, a jeszcze nie odebrały swoich prac, mogą to zrobić na furcie klasztornej w godzinach otwarcia furty.
 
Na ołtarzach bocznych w kościele i w zakrystii są jeszcze kartki do składania na wypominki. Prosimy o zabieranie kartek na miarę potrzeby.
 
Na wypominki dzisiaj przyjmujemy po Mszach św. w zakrystii, a w poniedziałek i we wtorek na wypominki będziemy przyjmować na cmentarzu od godz. 10.00 do godz. 16.00.
 
Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych cierpiących w czyśćcu.
 
Wierni mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go tylko za cierpiących w czyśćcu jeśli 2 listopada nawiedzą pobożnie kościół i pomodlą się modlitwą „Ojcze nasz”, „Wierzą w Boga” i jeszcze dowolną modlitwą w intencjach Ojca Świętego oraz będąc w stanie łaski przyjmą Komunię św.
 
W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się codziennie od 3 listopada przed Mszą św. o godz. 6.30 i o godz. 18.00.
 
W nowo przyjętych wypominkach półrocznych i rocznych modlić się będziemy w każdą niedzielę od I-szej Niedzieli Adwentu.
 
Dnia 3 listopada w I-szy piątek miesiąca o. Jakub organizuje wyjazd do Krakowa Mogiły na nocne czuwanie przy Cudownym Krzyżu Mogilskim. Informacje i zapisy jeszcze dzisiaj u o. Jakuba po Mszach św.
 
W zakrystii można nabyć na rok 2018 kolorowy kalendarz misyjny ukazujący ludzi i życie na terenach misyjnych w cenie po 6 zł. za sztukę.
 
Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę miesiąca, wystawienie Najśw. Sakramentu w kaplicy Bł. Wincentego. Zachęcamy wiernych do prywatnej modlitwy i adoracji.
 
Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
 
W miesiącu wrześniu i październiku na potrzeby klasztoru wpłynęły następujące ofiary:
- Koło Różańcowe św. Br. Alberta - 100 zł.
- Anna i Krzysztof Tutaj z ul. Klasztornej­ - 200 zł.
- Teresa Karkocha z Wilanowa - 100 zł.
- pewna osoba z ul. Dmowskiego - 200 zł
- pewna osoba z ul. Klasztornej - 500 zł.
- pewna osoba z ul. Dmowskiego - 50 zł.
- pewna osoba z ul. 11 Listopada - 100 zł.
Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 bruno-kominki-2

logo vincentianum