Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkiego Postu, 11 marca 2018

Rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Wielkopostne, które przeprowadzi ks. Marek Leśniak, wikariusz w parafii św. Jana Chrzciciela w Archikatedrze we Wrocławiu. Witamy bardzo serdecznie Ojca Rekolekcjonistę i życzymy dobrego samopoczucia w naszej wspólnocie parafialnej oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na czas pracy duszpasterskiej. Wszystkich parafian zapraszamy do czynnego udziału w spotkaniach rekolekcyjnych. Otwórzmy nasze serca na działanie łaski w tym świętym czasie, abyśmy przez pokutę, wspólną modlitwę i słuchanie Słowa Bożego dobrze przygotowali się na świętowanie tajemnicy Chrystusowego zmartwychwstania z nadzieją, że i my zmartwychwstaniemy.

W poniedziałek, wtorek i środę nie ma Mszy św. o godz. 6.30 i 7.00. Pierwsza Msza św. w tych dniach będzie o godz. 8.15.

Dzisiaj i w poniedziałek nie spowiadamy.

We wtorek – Dzień Spowiedzi świętej. Będą spowiadać kapłani z naszego dekanatu. Bardzo prosimy nie odkładać Sakramentu Pokuty na ostatnie godziny przed świętami.

Rekolekcje zakończymy w środę 14 marca.

Rekolekcje będą prowadzone zgodnie z programem jaki posiadamy w naszych rodzinach. Bardzo prosimy zwrócić uwagę na wyznaczone godziny spotkań w kościele z racji rekolekcji. Trzeba umieć codziennie wybrać jedną godzinę właściwą dla siebie. Wszystkich parafian od najmłodszych do najstarszych zapraszamy do czynnego udziału w tych spotkaniach.

Dzisiaj i w kolejne niedziele woluntariusze należący do parafialnej grupy Caritas po Mszach św. będą rozprowadzać znicze z racji na zbliżającą się XIII-tą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II pp. jak również z racji zbliżającej się IV-ej rocznicy jego kanonizacji. Znicze przy figurze papieża zapalimy w Poniedziałek Wielkanocny 2 kwietnia i w piątek 27 kwietnia.

We wtorek 13 marca przypada dzień wyboru papieża Franciszka. Tego dnia módlmy się szczególnie o łaski potrzebne do Ojca Świętego.

We wtorek będzie kolejne spotkanie dla Matek w Modlitwie. Zapraszamy matki, które chcą się modlić za swoje dzieci na spotkanie do auli klasztornej na godz. 17.00 i na Mszę św. o godz. 18.00.

W sobotę 17 marca o godz. 17.30 będzie różaniec za naszych zmarłych, a o godz.18.00 będzie Msza św. Zbiorowa.

Prosimy wiernych o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary prosimy składać do skrzynki w zakrystii.

Prosimy również o dary i datki na rzecz pomocy rodzinom biednym w naszej parafii na czas Świąt Wielkanocnych.

Zbliżamy się do Niedzieli Palmowej. W piątek przed Niedzielą Palmową tj. 23 marca tradycyjnie wieczorem weźmiemy udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej odprawianej na ulicach naszego miasta.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 logo vincentianum