Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 15 września 2019

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:

- w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

- w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży

- w czwartek wspomnienie zmarłych w ciągu roku braci, krewnych, domowników i dobroczyńców zakonu

- w piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

- w sobotę Święto św. Mateusz, apostoła i ewangelisty

Dzisiaj po sumie odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas komunijnych. Tematem spotkania będzie uroczystość I Komunii Świętej.

Młodzież klas ósmych, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dziś na godz. 15:30 na pierwsze po wakacjach spotkanie.

 

Dzisiaj z racji na wspomnienie Matki Bożej Bolesnej przypada odpust parafialny w Mnichowie, w naszym dekanacie. Suma odpustowa o godz. 12:00.

16 września na godz. 9:00 zapraszamy Dyrekcję, nauczycieli, pracowników i uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” na Mszę św. i obchody święta patrona szkoły.

17 września we wtorek o godz. 17:30 różaniec za zmarłych a po nim Msza św. zbiorowa za zmarłych.

We wtorek 17 września przypada kolejna rocznica napaści na Polskę bolszewickiej Rosji. Na godz. 19:00 bez względu na pogodę zapraszamy na modlitwę przy figurze papieża  za tych, którzy 80 lat temu oddali życie, abyśmy dzisiaj byli wolni.

W piątek 20 września rozpoczynamy jesienną edycję „Rozmów o wierze przy kominku”. O. Proboszcz podejmie tematy związane z Wielkimi Doktorami Kościoła, zaś o. Jan „w świetle Ewangelii…” mówić będzie o postmodernizmie, feminizmie, gender i LGBT. Spotkania będą miały miejsce w piwnicach klasztornych o godz. 19:00. Piątkowe spotkanie poświęcimy św. Ambrożemu i zastanowimy się nad tym „Jak i dlaczego wierzyć w słowo Boże?”. Zapraszamy serdecznie. Plan spotkań na plakacie w korytarzu kościoła.

W pierwszą sobotę października w naszym Sanktuarium odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Z racji na organizację tego dnia zapraszam we wtorek na godz. 16:30 zelatorki Kół naszej parafii, zaś w środę na godzinę 19:00 przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Polecamy Niedzielę, w której jeden z artykułów poświęcono obchodom naszego tegorocznego odpustu ku czci bł. Wincentego.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych, których w tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Aleksandrę Lipską, Marię Jaszczykowską-Lato i Helenę Góral. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc

logo vincentianum