Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VII Niedzielę Zwykłą, 24 lutego 2019

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:

- w piątek wspomnienie zmarłych braci, przyjaciół i dobrodziejów zakonu,

W tym tygodniu przypada:

- I-szy piątek m-ca. Oddajemy cześć Najśw. Sercu Pana Jezusa. Msze św. będą odprawione w następującym porządku: o godz. 6.30, 7.00, a o godz. 8.00, 16.00 i 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiadamy w czasie wszystkich Mszy św. 

* Przypominamy, że tego dnia szczególnie w naszych modlitwach pamiętamy o misjach i polskich misjonarzach. Zgodnie z poleceniem Ks. Biskupa Ordynariusza w I-sze piątki miesiąca zbieramy tace na cele misyjne.

- I-sza sobota m-ca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP i modlimy się o pokój na całym świecie.

* O godz. 17.30 będzie Różaniec, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszosobotnim.   

Dzisiaj na godz. 15.30 na Mszę św. zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. będzie egzamin z kolejnej części katechizmu.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie  wraz z Radą Rodziców zapraszają wszystkich chętnych do udziału a akcji oddawania krwi, która odbędzie się w środę 27 lutego w godz. 9.00-13.00 w sali gimnastycznej w wyżej wymienionej szkole. Plakat informacyjny znajduje się w korytarzu kościoła.

W piątek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w naszym sanktuarium o godz.18.00 w koncelebrze będzie odprawiona Msza św. za żołnierzy, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny.

W piątek z racji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych kibice Naprzodu zapraszają wszystkich chętnych do Centrum Kultury w Jędrzejowie na patriotyczny koncert o godz. 19.15. Informacja znajduje się na plakacie w korytarzu kościoła.

Nasi parafianie -  organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w III Pieszej Pielgrzymce Szlakiem bł. Wincentego Kadłubka z Krakowa do Jędrzejowa. Pielgrzymka pod hasłem „ Uczmy się pokory od Mistrza Wincentego” odbędzie się w dniach od 8-12 marca br. Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej i u organizatorów, a ich numery telefonów znajdują się na plakacie w korytarzu kościoła.

Przypominamy, że w związku z likwidacją Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Jędrzejowie Komisja Zakładowa Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” uchwaliła, że sztandar ufundowany przez pracowników PKS-u w Jędrzejowie zostanie przekazany na przechowanie do Opactwa Cystersów w Jędrzejowie. Sztandar ten został nam przekazany 24 lutego 2014 r. i znajduje się w kaplicy bł. Wincentego.

Przeżywamy ostatnią niedzielę miesiąca. Wystawienie Najśw. Sakrament w kaplicy Bł. Wincentego. Zachęcamy wiernych do prywatnej modlitwy i adoracji.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

W miniony piątek tj. 22 lutego br. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs na Parafialną Szopkę Bożonarodzeniową. Z wielką radością informujemy, że nasza Szopka Bożonarodzeniowa w tym konkursie zdobyła    I-sze miejsce. W ocenie szopek szczególnie brano pod uwagę: zgodność z tradycją, pomysłowość i estetykę wykonania. Dzieląc się tą radością raz jeszcze za zbudowanie szopki dziękujemy o. Jakubowi i tym wszystkim, którzy mu pomagali. Bóg zapłać.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc

logo vincentianum