Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XI Niedzielę Zwykłą, 18 czerwca 2017

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:

- we wtorek wspomnienie zmarłych braci, przyjaciół i dobrodziejów zakonu.

- w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, z

- w piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa,

- w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

Wczoraj i dzisiaj na Jasnej Górze ma miejsce Narodowa Pielgrzymka w intencji Trzeźwości i Abstynencji. Program znajduje się na plakacie w korytarzu kościoła.

Dzisiaj na godz. 15.30 do naszego sanktuarium na spotkanie ostatnie przed wakacjami zapraszamy młodzież gimnazjalną klas II-ch z naszej parafii, która chce przyjąć Sakrament Bierzmowania w przyszłym roku szkolnym.

We wtorek będzie kolejne spotkanie dla Matek w Modlitwie. Zapraszamy matki, które chcą się modlić za swoje dzieci na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie po Mszy św.

W imieniu całej wspólnoty parafialnej wyrażamy wielką wdzięczność właścicielom tych posesji na których co dwa lata są budowane ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała.

- dziękujemy właścicielom posesji i wiernym z sąsiedztwa tych miejsc oraz z sąsiednich ulic, tym wszystkim, którzy pomagali w zbudowaniu ołtarzy,

- dziękujemy za porządki na chodnikach i trawnikach, za przyozdobienie okien mieszkań emblematami religijnymi,

- dziękujemy dzieciom za sypanie kwiatów na procesji,

- dziękujemy chórowi parafialnemu, br. Sebastianowi i o. Jakubowi za uświetnienie śpiewem Mszy św. i procesji Bożego Ciała,

- dziękujemy asyście do baldachimu,

- dziękujemy Policji za troskę o nasze bezpieczeństwo w czasie procesji.

Wszystkim składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie nabożeństwo czerwcowe, procesja Eucharystyczna po alejach i Msza św.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz.17.00 procesja do czterech ołtarzy na placu kościelnym. Na zakończenie modlitewnego spotkania pobłogosławimy wianki i zioła.

W piątek w kościele o godz. 8.00 będzie Msza św. na zakończenie roku szkolno-katechetycznego dla dzieci, nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie. Również w piątek o godz. 8.00 w kaplicy w Prząsławiu będzie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolno-katechetycznego dla dzieci, nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej w Prząsławiu.

W piątek odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach cyklu „Rozmowy o wierze”. Zapraszamy do naszych piwnic o godz. 19.00 na wykład o. Jana pt. Eucharystia, czyli pełnia chrześcijaństwa.

Natomiast w sobotę 24 czerwca, zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek uczestniczyli w naszych spotkaniach, na ognisko i spotkanie rekreacyjne na terenie klasztoru. Zbiórka ok. godz. 19.00 przy wejściu do piwnic.

W najbliższą niedzielę w kaplicy w Prząsławiu będziemy przeżywać odpust ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00.

W czasie wakacyjnym, od niedzieli 25 czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia tj. do 27 sierpnia Msze św. w naszych kaplicach będą odprawiane w następującym porządku: w kaplicy w Chorzewie o godz. 16.00, a w kaplicy w Prząsławiu o godz. 17.00.

Metropolita Warszawski Ks. Kardynał Kazimierz Nycz przesyła serdeczne podziękowanie za życzliwość wielu ludzi dobrej woli oraz wiernym w parafiach całej Polski za zbiórki pieniężne towarzyszące obchodom Święta Dziękczynienia. Zbiórki te przeznaczone są na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Na ten cel w dwie ostatnie niedziele maja zebraliśmy łącznie 1850 zł. i te pieniądze wpłaciliśmy na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie z racji X Święta Dziękczynienia.

W lipcu organizujemy w naszym opactwie warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży na temat pisania ikon. Serdecznie zachęcamy do udziału dzieci, młodzież, rodziców i dziadków! Będzie to wyjątkowa okazja na twórcze spędzenie wolnego czasu. Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy.

Wszystkie szczegóły dostępne są na plakatach i naszej stronie internetowej.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 warsztaty plastyczne baner

logo vincentianum