Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową, 9 kwietnia 2016

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej. Palmy święcimy na każdej Mszy św. w Kościele. Uroczyste poświęcenie palm będzie przed Mszą św. o godz.10.00.Wtedy zgromadzimy się przed schodami prowadzącymi na plac kościelny. Tu szczególnie zapraszamy dzieci z rodzicami. Do zgromadzonych wyjdzie kapłan i poświęci palmy, a następnie w procesji wejdziemy do kościoła.

Dzisiaj w korytarzu kościoła dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie organizują kiermasz charytatywny. Można tu zakupić ozdoby świąteczne, a pozyskane środki będą przeznaczone na pomoc biednym dzieciom z tej szkoły.

W tym roku przypada 77-ta rocznica zbrodni katyńskiej, a 10 kwietnia 7-ta rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Dzisiaj na sumie będzie odprawiona dodatkowa intencja za pomordowanych na wschodzie w 1940 r. oraz za ofiary katastrofy lotniczej w 2010 r i za ich rodziny.

Młodzież gimnazjalna klas III-cich, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii będzie miała spotkanie liturgiczne w kościele jutro tj. w Wielki Poniedziałek 10 kwietnia o godz.18.30. Obecność obowiązkowa.

We wtorek będzie kolejne spotkanie dla Matek w Modlitwie. Zapraszamy matki, które chcą się modlić za swoje dzieci na Mszę św. o godz.18.00 i na spotkanie po Mszy św.

Prosimy wiernych o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary prosimy składać do skrzynki w zakrystii.

Prosimy również o dary i datki na rzecz pomocy rodzinom biednym w naszej parafii na czas Świąt Wielkanocnych.

Wielką wdzięczność kierujemy do wszystkich wiernych za świadectwo wiary, za udział w Drodze Krzyżowej po ulicach naszego miasta. Dziękujemy za liczny udział w tym pięknym modlitewnym spotkaniu.

Słowa podziękowania kierujemy pod adresem Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie za życzliwość i pomoc, za czuwanie na ulicach naszego miasta zawsze wtedy, kiedy my chcemy publicznie się modlić poza miejscem Kościoła.           

Paczki żywnościowe dla rodzin biednych z naszej parafii będą wydawane w Wielką Sobotę przy furcie klasztornej o godz.13.30.

W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja o godz. 6.00

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Nowe nagłośnienie w kościele w połączeniu z organami zaczęło sprawiać kłopot dla księdza w konfesjonale i dla osoby spowiadającej się. W związku z tym zakupiliśmy do kościoła dwa duże, zamykane konfesjonały. Kiedy ksiądz będzie w konfesjonale będzie paliło się światło po obu stronach, albo tylko po stronie osoby spowiadającej się, na drzwiach będą napisy. Po lewej stronie będzie kapłan, a po prawej osoba spowiadająca się, jeśli koś nie może klęczeć będzie mógł w czasie spowiedzi usiąść. Kratka w konfesjonale będzie wypełniona. Cała inwestycja to 15 tyś. zł.

 

Podajemy porządek nabożeństw w Wielkim Tygodniu w naszym kościele:

Wielki Czwartek

* Mszy św. rano nie ma.

* Spowiadamy od godz.7.00 do godz.18.00.

* Wszystkich wiernych zapraszamy na godz.18.00 na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej.

* Po Mszy św. przeniesiemy Najśw. Sakramentu do Ciemnicy.

* Adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek

* Spowiadamy od godz.7.00 do godz.18.00.

* O godz.15.00 będzie Droga Krzyżowa wspólna dla wszystkich. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

* O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku - Liturgia Słowa Bożego, Adoracja Krzyża św. i Komunia św.

* Po zakończeniu liturgii przeniesiemy Najśw. Sakrament do Grobu Pańskiego. * Adoracja przez całą noc.

* W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

Wielka Sobota

* Cały dzień adoracja Najśw. Sakramentu.

* Od godz.8.00 do godz. 17.00 o pełnych godzinach święcimy pokarmy na stół wielkanocny, w tym czasie kapłani będą mieli dyżur w konfesjonale.

* Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kaplicy w Prząsławiu będzie o godz. 9.30, a w kaplicy w Chorzowie o godz.11.30.

* O godz.18.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkiej Soboty - poświęcenie ognia, liturgia Słowa Bożego, poświęcenie wody, Msza św. Po Mszy św. adoracji nie ma. Rozpoczynamy święta.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

rozmowy ban2

blog