Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkiego Postu, 19 marca 2017
 
W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:
- w poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP,
- we wtorek święto Przejścia do Nieba Św. Ojca Naszego Benedykta,
- w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego,
 
Dzisiaj i w kolejne niedziele woluntariusze należący do parafialnej grupy Caritas będą rozprowadzać znicze z racji na zbliżającą się XII-tą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II pp. jak również z racji zbliżającej się III-ej rocznicy jego kanonizacji. Tak więc przy figurze papieża znicze zapalimy niedzielę 2 kwietnia i w czwartek 27 kwietnia.
 
W sobotę 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać kolejny raz Dniem Świętości Życia. Tego dnia w sposób szczególny modlimy się za dzieci poczęte, których życie jest zagrożone i niepewne. Przez duchową adopcję można włączyć się w wielką modlitwę kościoła w obronie poczętego życia. Tego dnia Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Kieleckiej zaprasza wiernych do Bazyliki Katedralnej w Kielcach na Mszę św. o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył Pasterz Diecezji Ks. Biskup Jan i w czasie Mszy św. nastąpi złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota „ w Jędrzejowie zapraszają wszystkich chętnych zainteresowanych wyborem przyszłej szkoły na Dzień Otwarty w sobotę 25 marca w godz.8.30-12.00. Będzie można zapoznać się z ofertą szkoły, zwiedzić sale i pracownie dydaktyczne oraz skorzystać z darmowej usługi na Stacji Kontroli Pojazdów w Centrum Kształcenie Praktycznego. Szczegółowa informacja znajduje się w korytarzu kościoła.
 
W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Na ołtarzach bocznych w kościele i w zakrystii znajduje się program spotkań rekolekcyjnych. Wychodząc z kościoła prosimy zabrać ze sobą program tak, aby był w każdej rodzinie.
 
Jędrzejowska Galeria na Szlaku oraz Stowarzyszenie Vincentianum zapraszają naszych parafian i gości na wielkopostne spotkanie z poezją Karola Wojtyły. Spotkanie pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła” będzie miało miejsce w naszym sanktuarium w niedzielę 26 marca, pierwszego dnia naszych rekolekcji po Mszy św. wieczornej.
 
Prosimy wiernych o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary prosimy składać do skrzynki w zakrystii.
 
Przez cały Wielki Post przy ołtarzu Serca Jezusowego będzie wystawiony kosz i skrzynka do których można składać artykuły spożywcze i datki pieniężne, którymi wspomożemy rodziny biedne w naszej parafii na czas Świąt Wielkanocnych.
 
Bardzo prosimy, aby informacje składane do kancelarii parafialnej lub na furtę klasztorną z prośba o dołączenie do ogłoszeń parafialnych były koniecznie krótkie i autoryzowane.
 
W XII-tą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II dnia 2 kwietnia br. na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach zostanie zaprezentowany spektakl „Brat naszego Boga” – adaptacja dramatu autorstwa Karola Wojtyły przedstawiającego los polskiego powstańca, malarza i zakonnika św. brata Alberta Chmielowskiego. Bilety są do nabycia WDK-u w Kielcach. Szczegółowa informacja znajduje się na plakacie w korytarzu kościoła.
 
Przychodnia Rejonowa nr 1 w Jędrzejowie przy ul. 11 Listopada 26 zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku w dniu 6 kwietnia br. Szczegółowa informacja znajduje się w korytarzu kościoła.
 
Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

banner

blog