Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VII Niedzielę Wielkanocną,

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:

- w środę uroczystość Nawiedzenia NMP,

- w czwartek wspomnienie św. Justyna, m,

- w sobotę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

W tym tygodniu przypada:

- I-szy czwartek m-ca. Modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

- I-szy piątek m-ca. Oddajemy cześć Najśw. Sercu Pana Jezusa. Tego dnia Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Spowiadamy w czasie każdej Mszy św.

Przypominamy, że tego dnia szczególnie w naszych modlitwach pamiętamy o misjach i polskich misjonarzach. Zgodnie z poleceniem Ks. Biskupa Ordynariusza w I-sze piątki zbieramy tace na cele misyjne. Tace zbieramy na Mszy św. o godz. 6.30,8.00 i 18.00.

- I-sza sobota m-ca. Czcimy Niepokalane Serce NMP.

Treścią dzisiejszej uroczystości jest misterium przejścia Chrystusa z tego świata do Ojca. W uwielbionym Chrystusie Panu i zasiadającym po prawicy Ojca, Kościół dostrzega własną przyszłość. Wszyscy jesteśmy powołani do pójścia za Chrystusem i do udziału w Jego chwale.

Wczoraj w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość I-szej Komunii Świętej. Dzisiaj dzieci komunijne uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00, a od poniedziałku będą przeżywać tzw. Biały Tydzień. W poniedziałek dzieci są na pielgrzymce w Łagiewnikach i w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W Białym Tygodniu od wtorku zapraszamy dzieci komunijne razem z rodzicami codziennie na nabożeństwo o godz.17.30 i na Mszę św. o godz.18.00.

Dzisiaj na godz. 15.30 do naszego sanktuarium na kolejne spotkanie zapraszamy młodzież gimnazjalną klas II-ch z naszej parafii, która chce przyjąć Sakrament Bierzmowania w przyszłym roku szkolnym.

Bardzo prosimy rolników z naszej parafii, aby nie zwlekali z modlitwą o dobre urodzaje i wyznaczyli właściwy czas na poświecenie pól.

Poświęcenie pól dzisiaj o godz. 16.00 w Małym Laskowie, w niedzielę 4 czerwca o godz.16.00 na Książe Skroniowie i o godz. 17.00 na Wilanowie, w niedzielę 11 czerwca o godz. 9.00 w Prząsławiu, o godz. 16.00 w Chorzewie i o godz. 16.00 w Sudole przy kapliczce.

W czwartek rozpoczną się miesiąc czerwiec. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

W piątek o. Bruno zaprasza do dalszej lektury i refleksji nad Ewangelią św. Mateusza, natomiast w sobotę o. Jakub poprowadzi katechezę dla dorosłych o sakramentach. Oba spotkania odbywają się w ramach cyklu „Rozmowy o wierze”, który trwa w weekendy w naszych klasztornych piwnicach. Początek o godz. 19.00.

W sobotę 3 czerwca przypada 26 rocznica apostolskiej wizyty papieża św. Jana Pawła II w Kielcach.

Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem jeszcze dzisiaj bardzo prosimy wiernych o złożenie dobrowolnych datków pieniężnych do skrzynki, która jest wystawiona przy ołtarzu Serca Bożego w naszym kościele. Złożone datki w całości przekażemy na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Niech ten materialny dar raz w roku od naszej wspólnoty parafialnej o nas bardzo dobrze świadczy.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Effatha" zaprasza dzisiaj na spotkanie z Witkiem Wilkiem, znanym perkusistą, a jednocześnie świeckim ewangelizatorem, głoszącym rekolekcje w całej Polsce.

Spotkanie obędzie się o godz. 18.00 w Kościele Trójcy Świętej w Jędrzejowie, rozpocznie się ono Mszą Świętą, następnie będzie konferencja i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała.

Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała. W tym roku idziemy trasą pierwszą tj. czyli ulicami najbliższego nam osiedla. Bardzo prosimy, aby ołtarze przygotować w tradycyjnych już miejscach, a więc:

I-szy ołtarz na posesji p. Janowskich przy ul. Spółdzielczej

II-gi ołtarz na posesji p. Musiałów przy ul. Słodowej ,

III-ci ołtarz na posesji p. Putowskich i p. Grabowskich przy ul. Osiedlowej,

IV-ty ołtarz to ołtarz polowy na placu kościelnym.

Bardzo prosimy, aby w budowę ołtarzy włączyli się parafianie z sąsiedztwa tych miejsc.

W sobotę 17 czerwca o. Jakub organizuje pielgrzymkę do Legnicy-miejsca cudu Eucharystycznego oraz do Sanktuarium Matki Bożej Rodzin w Piekarach Śląskich. Zapisy do końca maja u o. Jakuba.

Przeżywamy ostatnią niedzielę miesiąca. Wystawienie Najśw. Sakramentu w kaplicy bł. Wincentego. Zapraszamy wiernych do prywatnej modlitwy i adoracji.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

rozmowy ban2

blog