Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ

5 KWIETNIA 2020

Dzisiejsza Niedziela Palmowa przypomina uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczyna celebrację Wielkiego Tygodnia.

W Wielkim Tygodniu sakrament pokuty i pojednania od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w godz. od 10.00 do 18:00. O pełnych godzinach od godz. 11:00 można będzie przyjąć Komunię św. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty spowiedź od godz. 8:00 do godz. 15:00. W tym czasie Komunię św. można udzielić tylko chorym i umierającym. Sakrament pokuty będzie odbywał się w zakrystii z zachowaniem wszelkich rozporządzeń Episkopatu Polski i Biskupa Kieleckiego.

W związku z obowiązującymi ograniczeniami podczas zgromadzeń liturgicznych tegoroczne  Triduum Paschalne w naszym sanktuarium będzie celebrowane bez udziału wiernych, bowiem nie jesteśmy
w stanie wybrać pięciu osób spośród prawie 7- tys. parafii. Bardzo prosimy o zrozumienie i życzliwość w tym trudnym czasie dla wszystkich. Zapraszamy do udziału w Liturgii Świętego Triduum Paschalnego za pośrednictwem naszej strony internetowej: www.jedrzejow.cystersi.pl

WIELKI CZWARTEK

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, a po niej od godz. 19:00 kościół będzie otwarty dla wiernych przez całą noc, aby umożliwić modlitwę indywidualną.

WIELKI PIĄTEK 

Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17:00. Od godz. 19:00 będziemy mogli przez całą noc pomodlić się przy Grobie Bożym.

W Wielki Piątek wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły.

WIELKA SOBOTA

Adoracja przy grobie Bożym do godz. 17:00.

Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów wielkanocnych. Obrzęd błogosławieństwa każda rodzina będzie mogła odprawić w swoim domu. Modlitwa błogosławieństwa dostępna jest na naszej stronie internetowej,
a w tygodniu będzie wydrukowana i pozostawiona na stoliku przy szklanych drzwiach.
Wieczorną Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18:00.

Podajemy czas tych liturgii, abyście mogli duchowo i w osobistej modlitwie łączyć się z nami, a my jako Wasi duszpasterze, będziemy sprawować te święte misteria w intencjach, które zostały zamówione na te godziny święte, a także w intencji naszej wspólnoty parafialnej i  każdego z Was.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msze św. będą transmitowane na żywo przez internet. Rezurekcja bez procesji o godz. 6.00, przed nią nastąpi błogosławieństwo całej parafii przy drzwiach kościoła. W Niedzielę Wielkanocną, także w Poniedziałek Wielkanocny we mszy św. może uczestniczyć 50 osób wraz z celebransem i sprawującymi posługę. Dlatego też będą odprawione, jak dotychczas, msze dodatkowe o 13:00 i 15:30. Prosimy o śledzenie komunikatów rządowych w kwestii ilości wiernych mogących uczestniczyć w liturgii. Informujemy, że msze św. chrzcielne w tych dniach są przeniesione na inny czas.

Pomódlmy się na zakończenie za zmarłą Jolantę Stradomską, którą pożegnaliśmy w ostatnim tygodniu. Prośmy również za zmarłych z naszej parafii, a także za zmarłych na skutek epidemii koronawirusa. Wieczny odpoczynek…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc