Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkiego Postu, 17 marca 2019

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:

- we wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP,

- w czwartek święto Przejścia Do Nieba Świętego Ojca Naszego Benedykta,

Dzisiaj Kościół w całej Polsce organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz misji prowadzonych na całym świecie i pracujących tam polskich misjonarzy.  Celem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” jest wspieranie 2004 polskich misjonarzy  posługujących, aż w 99 krajach świata. Część tacy z dzisiejszej niedzieli przeznaczymy na ten cel.

Dzisiaj i jeszcze w dwie kolejne niedziele woluntariusze należący do parafialnej grupy Caritas będą rozprowadzać znicze z racji na zbliżającą się XIV-tą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II pp. jak również z racji zbliżającej się V-ej rocznicy jego kanonizacji. Tak, więc przy figurze papieża znicze zapalimy we wtorek 2 kwietnia i w sobotę 27 kwietnia.

Dzisiaj na godz.15.30 na Mszę św. zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W poniedziałek 18 marca o godz.17.30 będzie Różaniec za naszych zmarłych, a o godz.18.00 będzie Msza św. Zbiorowa.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Kieleckiej zaprasza na Kielecka Karczówkę  osoby żyjące w związkach niesakramentalnych i osoby rozwiedzione do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dniach od 18-20 marca br.  Informacja znajduje się w gablocie ogłoszeniowej.

We wtorek będzie kolejne spotkanie dla Matek w Modlitwie. Zapraszamy matki, które chcą się modlić za swoje dzieci na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie po Mszy św.

Chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w Narodowym Marszu w Warszawie w niedzielę 24 marca prosimy o kontakt z organizatorami wspólnego wyjazdu w Kielcach. Program marszu i numery kontaktowe znajdują się na plakacie w korytarzu kościoła.

Zwracamy się do wiernych z prośbą o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary prosimy składać do skrzynki w zakrystii.

Przez cały Wielki Post przy ołtarzu Serca Jezusowego jest wystawiony kosz i skrzynka do których można składać artykuły spożywcze i datki pieniężne, którymi wspomożemy rodziny biedne w naszej parafii na czas Świąt Wielkanocnych.

Zachęcamy wiernych od najmłodszych do najstarszych do udziału w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w czasie Wielkiego Postu. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

W miniony czwartek tj.14 marca br. w naszym opactwie miała miejsce kapituła wyborcza w wyniku której nastąpiła zmiana na stanowisku wyższego przełożonego. Dotychczasowego Ojca Opata Edwarda Stradomskiego zastąpił o. Rafał Ścibiorowski. Zgodnie z prawem Polskiej Kongregacji Cystersów kadencja opata trwa 10 lat. Ojcu Edwardowi dziękujemy za 22 pełnienia urzędu przełożonego w naszej wspólnocie zakonnej, natomiast nowemu Ojcu Opatowi Rafałowi, życzymy światła Ducha Świętego i obfitego Bożego błogosławieństwa na czas pełnienia urzędu przełożonego i polecamy go modlitwom naszych parafian. W najbliższym czasie podamy termin tzw. benedykcji opackiej Ojca Rafała, czyli uroczystego objęcia urzędu przełożonego.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc

logo vincentianum