Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 7 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ W CIĄGU ROKU, 23 LUTEGO 2020

W związku z przygotowaniem do poświęcenia kaplicy adoracji gościmy dziś o. Kajetana Kaczorowskiego, podprzeora z klasztoru w Wąchocku, chce nas przygotować do tego wydarzenia poprzez głoszenie Słowa Bożego.

We wtorek spotkanie Matek w Modlitwie.

Najbliższa środa to  Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 6.30, 7.00 i z kazaniem o godz. 10.00, 16.00 i 18.00. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy świętej. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.15. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz. 16.15 (dla dzieci), 17.15 (dla wszystkich) oraz o 19.00 (dla młodzieży i studentów).

Zapraszamy na IV pieszą pielgrzymkę śladami bł. Wincentego Kadłubka z Krakowa do Jędrzejowa, która odbędzie się w dniach 08 – 12 marca 2020. Pielgrzymka ma charakter rekolekcji w drodze, podczas której pragniemy wypraszać łaski i cuda dla nas za przyczyną bł. Wincentego tak bardzo również potrzebne do upragnionej i od dawna oczekiwanej kanonizacji mistrza Wincentego. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: „Zostaw świat, jak mistrz Wincenty, aby żyć”. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie oraz na www.jedrzejow.cystersi.pl

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Warszawy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce 7 czerwca br. Zapisy na to wydarzenie w zakrystii do połowy marca, bowiem wtedy upływa termin podania ilości osób do Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Osoby, które udają się indywidualnie również proszę o informację, bowiem trzeba zamówić odpowiednią ilość kart wstępu.

W przyszłą sobotę 29 lutego o godz. 18:45 w auli św. Bernarda rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych katechezą przedślubną zapraszam tego dnia na furtę klasztorną skąd przejdziemy do auli.

Moi kochani wyrażamy Wam ogromną wdzięczność za Waszą ofiarność podczas ubiegłotygodniowej kwesty. Udało się uzbierać 10.040,23 łącznie z ofiarami jakie złożyliście indywidualnie mamy już całą kwotę. Bardzo serdecznie Wam dziękujemy i zapraszamy na uroczyste poświęcenie kaplicy 1 marca o godz. 12.00. Poświęcenia dokona i uroczystej sumie będzie przewodniczył Biskup Ordynariusz Kielecki ks. Jan Piotrowski. Zapraszamy

Powiatowe Centrum Rodzinie w Jędrzejowie w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” informuje o dodatkowych dyżurach psychologa i adwokata. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie ogłoszeniowej.

Z racji na ostatnią niedzielę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w kaplicy bł. Wincentego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego. Szczęść Boże.

Ostatnie ofiary na kaplicę adoracji:

- pewna rodzina z ul. Wspólnej – 100 zł

-  2 pewne osoby –  po 100 zł

-  2 pewne rodziny – po 100 zł

- Teresa i Waldemar Jamorscy – 200 zł

- Dorota z ul. 11 Listopada – 200 zł

- pewna osoba z ul. 11 Listopada – 100 zł

- od pewnych osób – 50 zł

- rodzina z Wilanowa – 300 zł

- parafianka – 200 zł

- Róże Różańcowe z parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie – 200 zł

- pewna rodzina z ul. Okrzei – 100 zł

- pewna rodzina z ul. Okrzei – 150 zł

- pewna rodzina – 50 zł

- rodzina Opuków z ul. Kolejowej – 200 zł

- pewna rodzina z Książę Skroniowa – 100 zł

- pewna rodzina z ul. Kadłubka – 100 zł

- pewna osoba – 50 zł

- pewna osoba z ul. Spółdzielczej – 300 zł

- Barbara i Jerzy Janowscy z ul. Spółdzielczej – 200 zł

- pewna osoba z Krakowa – 1000 zł

- pewna osoba z ul. Spółdzielczej – 100 zł

- pewna rodzina z Laskowa – 400 zł

- pewna osoba z Wilanowa – 200 zł

- pewna osoba z Sudołu – 100 zł

- pewna osoba z ul. Armii Krajowej – 100 zł

- pewna rodzina z Wilanowa – 100 zł

- pewna osoba z ul. Dmowskiego – 100 zł

- państwo Jastrzębscy z ul Cichej – 100 zł

- Anna i Krzysztof Piaseccy z 11 Listopada – 100 zł

- Elżbieta i Jan Buławowie z ul. Wilanowskiej – 100 zł

- wspólnota „Matek w Modlitwie” z naszej parafii – 600 zł

Na zakończenie pomódlmy się za zmarłych Henryka Borykę i Janinę Janus, których w minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc