Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę Wielkanocną, 6 maja 2018

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:

- we wtorek uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej

- w piątek wspomnienie św. Odona, Majola, Odylona, Hugona i bł. Piotra, Opatów Kluniackich

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej ponownie gościmy siostrę Albertynkę z Miechowa, która będzie mówić o życiu zakonnym i codziennej pracy, a po Mszach św. będzie kwestować na rzecz tamtejszego Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w ramach od wielu lat prowadzonej akcji Pola Nadziei. Zebrane pieniądze są w całości przeznaczane przez siostry na pomoc ludziom ciężko i nieuleczalnie chorym w hospicjum.

Dzisiaj przypada I-sza niedziela miesiąca. Pamiętajmy o zmianie tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

W poniedziałek 7 maja przypada święto NMP Matki Łaski Bożej. Tego dnia jest Odpust Parafialnych ku czci Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie.

W dniach 8-20 maja br. w Galerii „Na Pietrze” w Centrum Kultury w Jędrzejowie będzie miała miejsce wystawa pt. „Wincenty Kadłubek i jego Kronika”. Będzie można zobaczyć najstarsze wydanie Kronik i biografii Wincentego Kadłuba. Wystawa zostanie otwarta we wtorek 8 maja o godz. 11.00.

We wtorek będzie kolejne spotkanie dla Matek w Modlitwie. Zapraszamy matki, które chcą się modlić za swoje dzieci na Mszę św. o godz. 18.00. i po Mszy św. na spotkanie do auli klasztornej.

W sobotę 12 maja w naszym sanktuarium na Mszy św. o godz. 11.00 nasz współbrat Bazyli Tomasz Soboń złoży Wieczyste Śluby Zakonne na ręce Wyższego Przełożonego w naszym Archiopactwie Ojca Edwarda Stradomskiego. Prosimy wiernych o modlitwę w intencji br. Bazylego.

Przeżywając miesiąc maj szczególnie oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie, stąd w niedzielę 13 maja na godz.11.30 do naszego sanktuarium zapraszamy naszych parafian i gości na Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu naszego chóru parafialnego pod dyrekcją Pani Teresy Lato.

W niedzielę 13 maja na godz. 15.30 do naszego sanktuarium na pierwsze spotkanie zapraszamy młodzież z naszej parafii, która aktualnie jest w klasach VII-ch Szkoły Podstawowej i klasach II-ch gimnazjalnych i chce przyjąć Sakrament Bierzmowania w przyszłym roku szkolnym.

W niedzielę 13 maja zapraszamy wszystkich chętnych wiernych do naszego sanktuarium na godz. 19.30 na Mszę św. Fatimską z procesją różańcową po alejach.

Uroczystość I-ej Komunii św. w naszej parafii będzie miała miejsce w sobotę 26 maja w dwóch grupach, pierwsza o godz. 11.00, a druga o godz. 13.00, a Komunia św. Rocznicowa będzie w niedzielę 27 maja o godz. 14.00.

Bardzo prosimy rolników z naszej parafii, aby nie zwlekali z modlitwą o dobre urodzaje i wyznaczyli właściwy czas na poświecenie pól najlepiej na przełomie maja i czerwca.

W najbliższą niedzielę tj. 13 maja o godz. 9.30 będzie poświęcenie pól w Prząsławiu, a o godz. 15.00 będzie poświęcenie pól w Chorzewie.

Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała. W tym roku idziemy trasą drugą, czyli w stronę miasta. Bardzo prosimy, aby ołtarze przygotować w następujących miejscach:

- I-szy ołtarz przy figurze bł. Wincentego obok punktu katechetycznego,

- II-gi ołtarz przy posesji p. Jakubowskich przy ul. Reymonta,

- III-ci ołtarz przed blokiem nr 1 przy ul. Dmowskiego,

- IV-ty ołtarz to ołtarz polowy na placu kościelnym.

Bardzo prosimy, aby w budowę ołtarzy włączyli się parafianie z sąsiedztwa tych miejsc.

Od 1 maja br. na najbliższy rok organistą w naszym sanktuarium jest pan Grzegorz Pruski z Bolmina.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 logo vincentianum