Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na XXI Niedzielę Zwykłą, 27 sierpnia 2017

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI BŁOGOSŁAWIONEGO WINCENTEGO KADŁUBKA

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Odpust ku czci bł. Wincentego Kadłubka – Biskupa Krakowskiego i Cystersa Jędrzejowskiego. Tworząc wspólnotę kościoła chcemy wielbić Pana Boga i umacniać naszą wiarę szerząc kult naszego bł. Patrona. Prosimy o świętość dla bł. Wincentego i za jego przyczyną o świętość dla każdego z nas. Dzisiaj na tym miejscu można uzyskać Łaskę Odpustu Zupełnego pod zwykłymi warunkami (wykluczenie przywiązania do zła, stan łaski, modlitwa w int. Ojca Świętego, komunia św.) i ofiarować za siebie, za żywych lub za zmarłych. Odpust Zupełny to całkowite darowanie kary doczesnej za grzechy już odpuszczone. Dar Łaski Odpustu będzie związany z końcowym błogosławieństwem. Z racji Odpustu Parafialnego całej wspólnocie parafialnej i naszym gościom życzymy obfitych Łask Nieba i Łaski Odpustu za przyczyną bł. Wincentego Kadłubka.

Słowa wdzięczności kierujemy do ks. Łukasza Buckiego wikariusza parafii św. Mikołaja w Solcu-Zdroju za to, że przyjął nasze zaproszenie i przez głoszenie Słowa Bożego przygotował nas do świętowania odpustu parafialnego, dziękujemy również za głoszone dzisiaj w uroczystość odpustową Słowo Boże i za wspólną modlitwę. Wierzymy, że usłyszane słowo jeszcze bardziej przybliży nas do naszego błogosławionego patrona, ożywi kult i umocni naszą wiarę. Za obecność, modlitwę i głoszenie Bożego Słowa czcigodnemu ks. Łukaszowi w imieniu całej wspólnoty parafialnej mówię Bóg Zapłać.

Dzisiaj po Sumie w krużgankach zostanie otwarta wystawa fotografii Pana Andrzeja Kalinowskiego z Krakowa pt. „Na ziemi Królowej Fiordów”. Wystawę otworzy nasz gość ks. bp. Berislav Grgić z Tromso w Norwegii. Wystawę będzie można oglądać do końca września.

Dzisiaj od godz. 15.00 do wieczornego koncertu i po nim można korzystać z kawiarenki funkcjonującej w piwnicach klasztornych.

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:

- w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, bp, dK,

- we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

W tym tygodniu przypada:

- I-szy piątek m-ca. Oddajemy cześć Najśw. Sercu Pana Jezusa. Msze św. będą odprawione w następującym porządku: o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Przypominamy, że taca z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Spowiadamy w czasie wszystkich Mszy św.

- I-sza sobota m-ca. Czcimy Niepokalane Serce NMP.

W piątek 1 września w sposób szczególny modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny w 78-mą rocznicę wybuchu II wojny światowej.

W najbliższą sobotę i niedzielę 2 i 3 września na Jasnej Górze będzie miała miejsce Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników i Święto Dziękczynienia Bogu za Plony. Zapraszamy naszych parafian do udziału w tych modlitewnych spotkaniach.

Zapraszamy chętnych do udziału w rowerowej pielgrzymce z Krakowa do Jędrzejowa szlakiem bł. Wincentego Kadłubka w dniach 2-3 września. Szczegóły na plakacie w korytarzu kościoła.

Od niedzieli 3 września w naszych kaplicach wracamy do przedpołudniowego porządku Mszy św.

Od najbliższej niedzieli tj. 3 września będziemy przyjmować intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy 2018.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 bruno-kominki-2

logo vincentianum