Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XX Niedzielę Zwykłą - uroczystość św. Bernarda, opata
 
W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:
- w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, pp
- we wtorek uroczystość NMP Królowej
- w czwartek święto św. Bartłomieja, Ap,
- w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej,
 
W dniu dzisiejszym wspominamy św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Święty Bernard urodził się pod Dijon we Francji w 1090 roku. Mając dwadzieścia dwa lata wstąpił do opactwa cystersów w Citeaux, pociągając za sobą trzydziestu towarzyszy. Trzy lata później założył opactwo w Clairvaux i był jego przełożonym, aż do śmierci. Był gorliwym opatem swojej rodziny zakonnej i wywarł wpływ na życie Kościoła w swojej epoce. Nadzwyczajny dar wymowy zjednał mu tytuł Doktora Miodopłynnego. Wielki czciciel Matki Bożej. Umarł w Clairvaux 20 sierpnia 1153 r.
 
Dzisiaj na godz.19.00, a więc po Mszy św. wieczornej do naszego sanktuarium zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na oratorium zatytułowane „Po schodach życia”, w oparciu o utwory z płyty autorstwa ks. dr Michała Pakuły wikariusza z parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie. Powyższe oratorium jest próbą medytacji w połączeniu z muzyką nad sensem i przemijaniem ludzkiego życia. Oratorium zaprezentują nam dzieci i dorośli z parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie, a Opiekę medialną sprawuje TVP Kielce. Po zakończeniu oratorium będzie można nabyć płytę autorstwa ks. Michała.
 
Pasterze Kościoła w Polsce zapraszają do udziału w obchodach 300 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia. Komunikat Konferencji Episkopatu Polski znajduje się w gablocie ogłoszeniowej.
 
W najbliższy czwartek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy nasze duchowe przygotowania do owocnego przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii ku czci bł. Wincentego Kadłubka Biskupa Krakowskiego i Cystersa Jędrzejowskiego. Zachęcamy parafian i naszych gości do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed odpustem i do udziału w spotkaniach liturgicznych zgodnie z naszym programem.
 
W sobotę tj. 26 sierpnia przypada 54 rocznica śmierci Ks. Biskupa Kieleckiego Czesława Kaczmarka, który przyczynił się do powrotu Cystersów do Jędrzejowa.
 
Są jeszcze do zabrania zaproszenia do udziału w uroczystościach odpustowych. W zaproszeniu jest program naszych spotkań liturgicznych. Wychodząc z kościoła bardzo prosimy o zabranie zaproszenia.
 
Uroczystość odpustową będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę tj. 27 sierpnia.
 
W niedzielę odpustową w naszych kaplicach będą odprawione Msze św. jeszcze w porządku wakacyjnym, a więc w Chorzewie o godz. 16.00 i w Prząsławiu o godz. 17.00.
 
W przyszłą niedziele o godz. 13.30 w krużgankach zostanie otwarta wystawa fotografii Pana Andrzeja Kalinowskiego z Krakowa pt. „Na ziemi Królowej Fiordów”. Wystawę otworzy ks. bp. Berislav Grgić z Tromso w Norwegii. Wystawę będzie można oglądać do końca września.
 
Zapraszamy chętnych do udziału w rowerowej pielgrzymce z Krakowa do Jędrzejowa szlakiem bł. Wincentego Kadłubka w dniach 2-3 września. Szczegóły na plakacie w korytarzu kościoła.
Trwa czas wakacji i urlopów letnich, trwają żniwa. Umiejmy bezpiecznie wypoczywać i pracować pamiętając o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 
Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 warsztaty plastyczne baner

logo vincentianum