Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Adwentu, 10 grudnia 2017

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina;

- w środę wspomnienie św. Łucji, dz, m,

- w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, k, dK,

Dzisiaj w naszej Ojczyźnie Kościół Katolicki modli się za wiernych katolików na Wschodzie. II Niedziela Adwentu jest też dniem niesienia pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Część tacy z dnia dzisiejszego przeznaczymy na ten cel.

W sobotę 16 grudnia rozpoczyna się Nowenna do Bożego Narodzenia.

W najbliższą niedzielę dzieci i nauczyciele ze Szkolnego Koła Woluntariatu oraz Świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie organizują kiermasz świąteczny. Po Mszach św. będą nam prezentować ręcznie wykonane ozdoby i kartki świąteczne. Ozdoby i kartki będzie można zakupić, a pieniądze zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin w tej szkole.

Roraty dla wszystkich chętnych codziennie o godz.6.30.

Przy ołtarzu Serca Bożego stoi kosz i skrzynka do których można składać datki pieniężne i artykuły spożywcze, którymi pomożemy godnie przeżyć święta dzieciom i rodzinom biednym w naszej parafii.

Wychodząc z Kościoła można nabyć w zakrystii poświęcony opłatek na stół wigilijny składając za niego dobrowolną ofiarę oraz świecę po 5 zł za sztukę w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom prowadzonego przez Caritas.

Bardzo prosimy o ofiary na budowę Żłóbka. Ofiary prosimy składać do skrzynki w zakrystii.

Przypominamy, że od I-szej Niedzieli Adwentu przez cały Rok Kościelny w każdą niedzielę będziemy się modlić za naszych zmarłych w nowo przyjętych wypominkach. O godz. 9.45 będziemy się modlić za zmarłych w wypominkach półrocznych, a o godz.11.30 w wypominkach rocznych.

Nasze rekolekcje adwentowe od wielu lat zaczynamy w piątek przed IV Niedzielą Adwentu i ta niedziela kończy nasze rekolekcje. W tym roku IV Niedziela Adwentu to wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Tak, więc wyjątkowo w tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych. Natomiast sobota 23 grudnia w parafii będzie Dniem Spowiedzi Świętej.

- Msze św. tego dnia będą odprawione w następującym porządku: o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

W kaplicy w Chorzewie o godz. 15.30 i w kaplicy w Prząsławiu o godz. 16.30.

- Intencje mszalne przyjęte tego dnia na godz. 6.30 będą odprawione o godz. 8.00, a intencja przyjęta na godz. 7.00 będzie odprawiona o godz. 10.00.

W zakrystii można nabyć na rok 2018 kolorowy kalendarz misyjny ukazujący ludzi i życie na terenach misyjnych w cenie po 6 zł. za sztukę oraz kalendarz Diecezji Kieleckiej po 10 zł. za sztukę.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

                                    

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 logo vincentianum