Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 1 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ W CIĄGU ROKU, CZYLI ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, 12 STYCZNIA 2020

W kalendarzu liturgicznym na najbliższy tydzień wspominamy:

- w środę wspomnienie św. Maura i Placyda, uczniów św. Benedykta

- w piątek wspomnienie św. Antoniego Wielkiego, pustelnika

Dzisiejsza niedziela to święto Chrztu Pańskiego. Tajemnica tego dnia to kolejny sposób w jaki Bóg w swoim Synu objawia się światu. Uczestnicy wydarzenia z nad Jordanu usłyszeli głos Ojca, który zaświadczył, że Jezus jest Synem Bożym i winniśmy w Niego wierzyć i być Mu posłuszni. Dziś z wdzięcznością wspominamy także dzień naszego chrztu, dziękujemy za łaskę wiary i możliwość bycia dziećmi Bożymi tworzącymi wspólnotę Kościoła.

Dziś na godz. 15.30 zapraszamy na mszę św. dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

We wtorek o godz. 18.00 msza św., a po niej spotkanie Matek w Modlitwie.

W piątek o godz. 17:30 różaniec za zmarłych, a po nim msza św. zbiorowa.

W piątek 17 stycznia, o. Przeor zaprasza członków Apostolatu Margaretka do udziału w nocnym czuwaniu tej wspólnoty w klasztorze norbertanek w Imbramowicach. Wyjazd o godz. 18.00 z parkingu przy klasztorze, koszt 40 zł., zapisy do środy w zakrystii.

W sobotę 18 stycznia w Kościele w Polsce rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa on do 25 stycznia. W tym roku hasłem są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Życzliwymi bądźmy”. Inauguracja tego wydarzenia w diecezji kieleckiej będzie miała miejsce w sobotę o godz. 18.30 w kościele pw. Św. Jana Pawła II w Kielcach. Do włączenia się w modlitwę zachęca nas ks. Biskup Jan Piotrowski.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie zaprezentują nam jasełka. Serdecznie zapraszamy.

Informujemy, że w miniony piątek zdemontowano figurę bł. Wincentego i dwa kamienne wazony i przewieziono je do pracowni konserwatorskiej, gdzie, jak ufamy, zostanie im przywrócony dawny blask. Nie wiemy jeszcze dokładnie, jak długo potrwają pracę. Ich koszt został oszacowany na 25.000 zł. Dotąd przekazaliśmy na ten cel 19.000 zł. Na renowacje figury zostały przekazane m.in. wasze datki do aniołka stojącego przy tegorocznej szopce oraz ofiary składane przy zabieraniu kredy w święto Trzech Króli. Te ofiary to 3300 zł. Dziękujemy Wam za nie. Serdecznie dziękujemy za modlitwę, życzliwość i ofiary jakimi wspieracie nas w działaniach renowacyjnych. Każdy wasz grosz jest odpowiednio wykorzystany.

W zakrystii można nabyć prasę katolicką oraz kalendarz klasztorny.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego. Szczęść Boże.

Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Zakończy się ona 18 stycznia. Kolęda dodatkowa dla osób, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana  będzie miała miejsce 25 i 26 stycznia od godz. 15:00. Prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii.

Kochani, pod koniec roku Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta wspólnie wydali wyjątkowy kalendarz-cegiełkę. Jego bohaterką jest półtoraroczna mieszkanka Skroniowa - Jagódka Stradomska, która urodziła się bez rączek. Jej rehabilitacja to kosztowny i długotrwały proces. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć jej najbliższych i ją samą, to bardzo prosimy o zakup tego kalendarza. W naszej zakrystii jest tylko 25 szt., jego koszt to 40 zł. Jeśli ktoś chciałby wspomóc dobre dzieło i konkretną osobą z naszego otoczenia – jest na to szansa. Bardzo dziękujemy. 

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy:  Zofię Baran, Marcina Brodzika i Stanisława Materę. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc