Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 3 listopada 2019

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

- w sobotę święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Pamiętajmy o zmianie tajemnic różańcowych we wspólnocie Róż różańcowych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Nabożeństwo I-czwartkowe po Mszy św. o godz. 18:00

Młodzież klas ósmych, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zgodnie z programem zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 15:30.

Przypominamy, że do 8 listopada można uzyskać  odpust zupełny za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

- Wzbudzić intencję jego otrzymania.

- Być w stanie łaski uświęcającej.

- Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

- Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.

- Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Odpust możemy ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu.

W najbliższy piątek 8 listopada na godz. 19:00 zapraszamy do klasztornych piwnic na kolejne „Rozmowy o wierze”. W świetle Ewangelii wraz z o. Janem przyjrzymy się feminizmowi.

W nowoprzyjętych wypominkach rocznych i półrocznych będziemy się modlić od I niedzieli adwentu, a w wypominkach jednorazowych od 4 listopada przed mszą św. o godz. 6:30 i 18:00.

Ojciec proboszcz wraz z Ojcami katechetami składa podziękowania dla dzieci i ich rodziców oraz wszystkich uczestników „Nocy Świętych”. Niech przykład świętych patronów pomoże nam wytrwać w drodze do nieba.

W zakrystii można nabyć kalendarz rolniczy na 2020 r. w cenie 27 zł za sztukę, oraz kalendarz z Janem Pawłem II, Kalendarz „Śladami Wiary” i kalendarz Maryjny po 6 zł za sztukę.

W związku z przypadającą w dniach 1-19 listopada ogólnoświatową kampanią przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży Powiatowe Centrum Rodzinie w Jędrzejowie zaplanowało akcję edukacyjno-informacyjną, bezpłatne porady psychologa i adwokata. Szczegóły znajdują się w przedsionku kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą Annę Sperczyńską, którą w tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc

logo vincentianum