Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, II NIEDZIELA ADWENTU, 8 GRUDNIA 2019

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

 

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- we wtorek wspomnienia zmarłych braci, przyjaciół i dobrodziejów zakonu

- w piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

- w sobotę wspomnienie św. Jan od Krzyża, karmelity doktora Kościoła

Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12.00 do godz. 13.00 trwać będzie godzina łaski. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Część dzisiejszej tacy przeznaczymy na pomoc Kościołowi w krajach byłego Związku Sowieckiego.

Dzisiaj na mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zaś po mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem. Dzieci, które zostały zapisane na to spotkanie poprosimy o pozostanie po mszy.

Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam Służebnica Pańska. Pamiętajmy o sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej z kazaniem o. Christiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

We wtorek spotkanie Matek w Modlitwie.

W zakrystii możemy nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, składając za niego dobrowolną ofiarę, a także świece Caritas po 5 zł. za szt. W zakrystii można złożyć ofiarę na budowę tegorocznego żłóbka.

Do skrzynki, która znajduje się przy ołtarzu Serca Jezusowego możemy składać dobrowolne datki na zakup produktów spożywczych dla rodzin potrzebujących pomocy z naszej parafii, zaś do kosza można takie produkty składać.

Rekolekcje w naszej parafii będziemy przeżywać od piątku 20 grudnia do niedzieli 22 grudnia. Poprowadzi je o. Kajetan Kaczorowski, cysters z opactwa w Wąchocku. Szczegółowy program będzie dostępny w przyszłą niedzielę.

Kochani parafianie i nasi przyjaciele. Do świąt Bożego Narodzenia chcemy zamknąć tegoroczny zakres prac remontowych i konserwatorskich w naszym klasztorze. W minionym roku kontynuowaliśmy prace przy kaplicy bł. Wincentego, zabytkowej bramie i dzwonnicy. Udało się nam także odrestaurować ołtarz Bożego Miłosierdzia i wykonać nową elewację całego klasztoru. W najbliższą niedzielę odbędzie ostatnia w tym roku kwesta na renowację. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i prosimy, w miarę możliwości, o dalsze. Każdy składający ofiarę otrzyma w podziękowaniu ładnie wydany kalendarz na nowy rok ze zdjęciami naszego klasztoru.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, a naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Miłosierdziu dobrego Boga polećmy zmarłe Czesławę Magiera i Helenę Bocian, które pożegnaliśmy w minionym tygodniu z naszej wspólnocie parafialnej.

W ostatnim czasie złożono następujące ofiary na renowację kaplicy bł. Wincentego:

- Makuch Zenona z Wilanowa – 100 zł.

- Koło Różańcowe św. Wojciecha – 200 zł.

- Halina i Jerzy Cichoniowie – 100 zł.

- Anna i Piotr Majdanikowie – 100 zł.

- pewna rodz. z ul. Armii Krajowej – 200 zł.

- pewna osoba – 150 zł.

- pewna rodzina z Sudołu – 1.000 zł.

- rodz. Żubrowskich ze Skroniowa – 100 zł.

- pewna rodz. z ul. Dmowskiego – 100 zł.

- pewna rodz. z Sudołu – 100 zł.

- pewna osoba z ul. Krzywoustego – 100 zł.

- Jadwiga Rama z ul. Dmowskiego – 200 zł.

- pewna rodz. z Sudołu – 400 zł.

- pewna osoba z ul. Klasztornej – 500 zł.

- pewna osoba z ul. Okrzei – 100 zł.

Serdecznie dziękujemy, ufamy, że już niebawem będziemy mogli zobaczy tegoroczne efekty prac w kaplicy.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc

logo vincentianum