Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Adwentu, 9 grudnia 2018

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina;

- w czwartek wspomnienie św. Łucji, dz, m,

- w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, k, dK,

- w sobotę wspomnienie zmarłych braci, przyjaciół i dobrodziejów zakonu,

Dzisiaj tj. 9 grudnia przypada pierwsza rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Andrzeja Kalety Biskupa Pomocniczego w Kielcach. Księdza Biskupa Andrzeja polecamy modlitewnej pamięci wiernych.

Dzisiaj w naszej Ojczyźnie Kościół Katolicki modli się za wiernych katolików na Wschodzie. II Niedziela Adwentu jest też dniem niesienia pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Część tacy z dnia dzisiejszego przeznaczymy na ten cel.

We wtorek będzie kolejne spotkanie dla Matek w Modlitwie. Zapraszamy matki, które chcą się modlić za swoje dzieci na Mszę św. o godz. 18.00.

W środę 12 grudnia br. firma Top-Optyka zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne komputerowe badanie wzroku do Centrum Kultury w Jędrzejowie w godz. 14.00-15.30. Szczegółowa informacja znajduje się w korytarzu kościoła.

W najbliższą niedzielę dzieci i nauczyciele ze Szkolnego Koła Woluntariatu oraz Świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie organizują kiermasz świąteczny. Po Mszach św. będą nam prezentować ręcznie wykonane ozdoby i kartki świąteczne. Ozdoby i kartki będzie można zakupić, a pieniądze zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z tej szkoły, których rodziny są w trudnej sytuacji materialnej.

Roraty dla wszystkich chętnych codziennie o godz. 6.30.

Przy ołtarzu Serca Bożego stoi kosz i skrzynka do których można składać artykuły spożywcze i datki pieniężne, którymi pomożemy godnie przeżyć święta dzieciom i rodzinom biednym w naszej parafii.

Wychodząc z Kościoła można nabyć w zakrystii poświęcony opłatek na stół wigilijny składając za niego dobrowolną ofiarę oraz świecę po 5 zł. za sztukę w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom prowadzonego przez Caritas.

Bardzo prosimy o ofiary na budowę Żłóbka. Ofiary prosimy składać do skrzynki w zakrystii.

W zakrystii można nabyć ładnie zilustrowany kalendarz ze zdjęciami naszego sanktuarium oraz zaznaczonymi ważnymi dla nas datami w roku 2019. Koszt kalendarza wynosi 10 zł. Kalendarz stanowi cegiełkę przeznaczoną na renowację kaplicy bł. Wincentego.

Przypominamy, że od I-szej Niedzieli Adwentu przez cały Rok Kościelny w każdą niedzielę będziemy się modlić za naszych zmarłych w nowo przyjętych wypominkach. O godz. 9.45 będziemy się modlić za zmarłych w wypominkach półrocznych, a o godz. 11.30 w wypominkach rocznych.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc

logo vincentianum