Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

„Hanna była latarnią światła w ciemności ludzkiego bólu” – tak o Hannie Chrzanowskiej, krakowskiej pielęgniarce, mówił abp Angelo Amato podczas kwietniowych uroczystości beatyfikacyjnych. 9 października relikwie nowej Błogosławionej zostały wprowadzone do kaplicy szpitala specjalistycznego w Jędrzejowie.

Przez kilka miesięcy przygotowywaliśmy się do tej uroczystości, czekaliśmy na Hannę, i bardzo chcieliśmy, aby była z nami obecna – mówi o. Bruno Paterewicz, kapelan jędrzejowskiego szpitala.

Mszy świętej z aktem instalacji relikwii przewodniczył ks. dziekan Leszek Sztandera, on też skierował do zebranych słowo Boże. Na początku uroczystości o. Jakub Zawadzki, reprezentujący konwent cysterski, odczytał dekret potwierdzający autentyczność relikwii. W liturgii, obok chorych, przebywających w miejskiej lecznicy, wziął udział personel szpitala, w tym pielęgniarki, które w osobie bł. Hanny mają swoją orędowniczkę w niebie. Na zakończenie celebracji o. Rafał Ścibiorowski, poprzedni kapelan i przyjaciel szpitala, poświęcił obraz bł. Hanny, pod którym na stałe zostały umieszczone relikwie.

Uroczystość, mocno wprowadzająca uczestników w tajemnicę obcowania świętych, na długo zapadnie w pamięci i sercach wiernych. Gorąco wierzymy, że bł. Hanna będzie skuteczną orędowniczką dla zarządu, dyrekcji, lekarzy, pielęgniarek i całego personelu jędrzejowskiego szpitala oraz wesprze swoją modlitwą korzystających z ich służby chorych, dotkniętych krzyżem cierpienia.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc

logo vincentianum