Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Przez cały rok przygotowywali się do tego dnia. W czwartek 26 kwietnia zstąpił na nich Duch Święty!

Sześćdziesięciu czterech kandydatów przyjęło tego dnia przez posługę o. opata Edwarda Stradomskiego sakrament bierzmowania. Dar Ducha Świętego uzdalnia do mężnego wyznawania wiary i życia zgodnie z ewangelicznymi wartościami. Młodzi ludzie, wkraczając w dojrzałość, zostają wyposażeni w łaskę, dzięki współpracy z którą, mają szansę stać się dobrymi ludźmi i dobrymi chrześcijanami.

Liturgii miał przewodniczyć ks. bp Jan Piotrowski, ale ze względu na sytuacje losowe, nie dotarł do Jędrzejowa. Zastąpił go o. Edward Stradomski, który w kazaniu przypomniał, że Duch Święty uzdalnia ludzi do wielkiej świętości, do życia na miarę bł. Wincentego Kadłubka, św. Maksymiliana Kolbego czy Matki Teresy z Kalkuty.

Młodzież, wspólnie ze swoimi rodzicami, ofiarowała naszemu sanktuarium dwa piękne dary: lawaterz, czyli misę oraz dzban służący do obmycia dłoni kapłana podczas szczególnie uroczystych celebracji eucharystycznych oraz vasculum, czyli naczynie stojące na co dzień przy tabernakulum celem puryfikacji palców kapłana po rozdzieleniu Komunii Świętej wiernym. Ofiarowano także ornat i różańce z przeznaczeniem na misje.

Na zakończenie liturgii młodzi otrzymali od swoich opiekunów: o. Jana i o. Brunona egzemplarze Pisma Świętego.

Zdjęcia wykonał br. Jerzy Kołodziejek OCist

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc

logo vincentianum