Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W sobotę 7 października br., grupa ponad 50-ciu pielgrzymów z Jędrzejowa, wyruszyła wczesnym rankiem w stronę granicy polsko-ukraińskiej. Naszym kierunkiem docelowym, była przygraniczna miejscowość Medyka.

Organizatorem pielgrzymki była parafia Trójcy Świętej, a opiekę duchową sprawował ks. Bartosz Michta, wikariusz tejże parafii. Naszym wyjazdem włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Różaniec do granic”. Miała ona na celu utworzenie modlitewnego „łańcucha” wokół naszego kraju. Odmawiając cztery części Różańca, prosiliśmy Matkę Bożą o opiekę nad Polską oraz całym światem.

Po przybyciu do parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Medyce, uczestniczyliśmy w Eucharystii, wraz z ponad tysiącem wiernych. Po uczcie duchowej przyszedł czas na poczęstunek. Gdy już pokrzepiliśmy nasze ciała, udaliśmy się w kilku grupach, do specjalnie przygotowanych „Stref Modlitwy”. Tam utworzyliśmy kilkuset metrowy kordon, ciągnący się wzdłuż granicy. Zgodnie z zaleceniem organizatorów całej akcji, dwie części Różańca odmówiliśmy twarzami zwróconymi w kierunku świata, a dwie pozostałe, w stronę naszej ojczyzny. Po zakończonym spotkaniu modlitewnym, udaliśmy się do miejsca wyjścia, a stamtąd wróciliśmy do naszych domów.

Jesteśmy serdecznie wdzięczni pomysłodawcom akcji „Różańca do granic”, a także organizatorom spotkania modlitewnego w Medyce, za bardzo życzliwe przyjęcie nas. Ufamy, że nasza modlitwa przyniesie owoce, a Matka Boża otoczy nasz kraj płaszczem swej przemożnej opieki.

Tekst: br. Jerzy Kołodziejek OCist

Foto: Ewa Adamczyk

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc

logo vincentianum